ŠKOLKOVNÉ PŘI STŘÍDAVÉ PÉČI



02/04/2015 - 15:41
ŠKOLKOVNÉ PŘI STŘÍDAVÉ PÉČI
Máme s bývalou manželkou domluvenou střídavou péči o naše dítě. Můžeme si každý uplatnit školkovné nebo jenom jeden z nás? A v jaké výši?
Školkovné je zlidovělý výraz pro slevu na dani za umístění dítěte v předškolním zařízení podle §35bb zákona o daních z příjmů. Sleva byla schválena až novelou na podzim 2014, ale platí zpětně už pro rok 2014. Je to sleva roční a uplatňuje se až do výše daňové povinnosti 8500Kč za rok na poplatníka. Pokud tedy každý z rodičů platil za umístění dítěte v předškolním zařízení a přiloží ke svému daňovému přiznání potvrzení předškolního zařízení, může každý z rodičů v tomto případě uplatnit slevu až do výše 8500Kč.




Historie:

ZDĚDIL JSEM DRUŽSTEVNÍ BYT. CHCI HO PRODAT. ZAPLATÍM DAŇ?
12/15/2015 - 11:20

JAK ÚČTOVAT NAHRADU SKODY OD POJISTOVNY?
11/20/2015 - 19:30

VZTAHUJE SE NA MĚ PODÁVÁNÍ KONTROLNÍHO HLÁŠENÍ?
10/26/2015 - 18:05

DODANĚNÍ ZRUŠENÉHO ŽIVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ
02/04/2015 - 17:03

ODPOČET NA DĚTI PŘI VÝDAJÍCH PAUŠÁLEM U PRONÁJMU
02/04/2015 - 16:58

DAŇ PŘI VÝPLATĚ ZÁLOH NA PODÍLY NA ZISKU
02/04/2015 - 15:59

ŠKOLKOVNÉ PŘI STŘÍDAVÉ PÉČI
02/04/2015 - 15:41

ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ MANŽELKY NA MATEŘSKÉ
02/04/2015 - 15:07